Svarbiausia, kad Jums kilo ši mintis! Fizinio asmens bankroto procedūra visiškai nesudėtinga, jei tam pasiryžtate. Svarbiausia, jog Jūsų skolos viršytų 25 MMA (nuo 2021 m. – 16 050 Eur). Visas kitaip klausimais pasirūpinsime mes!

Jei norite sužinoti daugiau, skaitykite čia.

Yra net trys galimi būdai:

 1. Šį dokumentą galite bandyti parengti pats, įdėmiai perskaitęs mūsų puslapį – rasite daug patarimų! Plačiau apie reikalavimus pareiškimui dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo galite pasiskaityti čia.
 2. Pagalbos galite prašyti advokato ar teisininko. Kainos labai svyruoja ir kasmet auga – turėtų siekti ne mažiau nei 1 700 Eur.
 3. Patikimiausias būdas – kreiptis į fizinio asmens bankroto administratorių, kuris yra šios srities specialistas, kiekvieną dieną susiduria su fizinių asmenų bankroto bylomis ir geriausiai žino, ką būtina nurodyti teismui, jog tolimesnis procesas būtų paprastas, sklandus ir be siurprizų. Drąsiai kreipkitės į mus – kainos tikrai žemiausios!

Jums tereikia:

 1. Apie priimtą sprendimą bankrutuoti registruotais laiškais pranešti visiems savo kreditoriams. Pranešimo pavyzdį rasite čia. Būtinai išsisaugokite pranešimų išsiuntimo įrodymus (pašto kvitą).
 2. Susirinkti ir paruošti papildomus dokumentus, kurių reikia teismui. Dokumentų sąrašą galite atsisiųsti čia.
 3. Susipažinti su savo bankroto administratoriumi ir išgerti su juo puodelį kavos – užsiregistruoti susitikimui su mūsų komanda galite čia.

Sąrašas ilgas, tačiau ilgai neužtruksite (ypač, jei turite noro šiuos duomenis išsitraukti pats virtualiai). Jums reikės:

 1. Parengti savo kreditorių sąrašą (pavadinimas (vardas ir pavardė)/ adresas/ skolos dydis).
 2. Surinkti skolas pagrindžiančius dokumentus (sutartys, sąskaitas, pretenzijos, teismo sprendimai, antstolių pažymos ir pan.).
 3. Parengti Jums skolingų asmenų sąrašą (pavadinimas (vardas ir pavardė)/ adresas/ skolos dydis) – žinoma, jei tokių turite.
 4. Kreiptis į VĮ Registrų centras pažymos apie turimus ir turėtus vertybinius popierius (akcijas) už trejus paskutinius metus.
 5. Kreiptis VĮ Registrų centras išrašo apie turimą ir turėtą nekilnojamąjį už trejus paskutinius metus.
 6. Kreiptis į VĮ Regitra išrašo apie Jūsų valdomas ir valdytas transporto priemones už trejus paskutinius metus.
 7. Naudojantis el. bankininkyste ištraukti visų turimų banko sąskaitų išrašus už trejus paskutinius metus.
 8. Kreiptis Antstolių rūmus pažymos apie iš Jūsų atžvilgiu vykdomas vykdomąsias bylas. Šį sąrašą galite rasti ir pats, jungdamas www.antstoliai.lt ir per el. bankininkystę patvirtinęs savo tapatybę.
 9. Kreiptis į VSDFV dėl pažymos apie: 1) gautas išmokas, 2) draudžiamuosius laikotarpius už paskutinius trejus metus.
 10. Surasti savo galiojančią darbo sutartį (individualios veiklos dokumentus bei iš darbdavio gauti darbo užmokesčio pažymą už ne mažesnį nei 6 mėn. laikotarpį.
 11. Kreiptis į Informatikos ir ryšių departamentą pažymos dėl Jūsų galimo teistumo.
 12. Kreiptis į Priklausomybės ligų centrą pažymos dėl Jūsų galimų priklausomybių.
 13. Kreiptis pažymos iš Lošimų priežiūros tarnybą dėl Jums taikomų apribojimų azartiniams žaidimams.

Šį sąrašą galite atsisiųsti čia.

Visada savo klientams siūlome per kreditorių informavimui skirtą mėnesį taip pat rinkti savo patiriamų išlaidų dokumentus (kasos čekius, sąskaitas ir pan.). Jie gali praversti vėliau nustatant Jūsų laisvai naudojamų mėnesinių išlaidų (lėšų būtiniesiems poreikiams tenkinti) dydį bankroto procese.

Tokį neabejotinai radote – kviečiame registruotis puodeliui kavos čia!

Visada geriau rengiant pareiškimą teismui dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo jau turėti savo bankroto administratorius, kadangi priešingu atveju – jį paskirs teismas. Gavę teismo parinktą bankroto administratorių, galite nerasti su juo bendros kalbos ir nesulaukti reikiamos pagalbos.

Jei norite sužinoti daugiau apie bankroto administratorių – skaitykite čia.

Jei visi žingsniai iš anksto apgalvoti, surinkti reikiami dokumentai – fizinio asmens bankroto bylos iškėlimas yra sklandi ir nesudėtinga procedūra:

 1. Paštu/ per teismų internetinę sistemą pateikiate parengtą pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo bei visus šio dokumento priedus. Gera žinia, kad pareiškimas dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo žyminiu mokesčiu neapmokestinamas.
 2. Teismas perskaitys Jūsų pareiškimą, patikrins, ar jokios informacijos netrūksta. Jei teismui kils papildomų klausimų – priims nutartį, kuria pasiūlys Jums ištaisyti pareiškimo trūkumus. Kai netikslumų ir neaiškumų neliks, teismas priims Jūsų pareiškimą ir paskirs teismo posėdį.
 3. Žodinio teismo posėdžio metu teismas Jūsų paklausinės apie pareiškime nurodytas aplinkybes. Reikalui esant, visuomet galėsite atsiversti atsineštą pareiškimą ir paskaityti iš jo.
 4. Teismo posėdžio gale, teismas paskirs data, kada bus skelbiamas sprendimas iškelti Jums bankroto bylą ar atsisakyti tai padaryti.

Šį sprendimą priimate tik Jūs!

​​Jeigu į teismą dėl asmeninių priežasčių eiti nenorite, Jus atstovaudamas į teismo posėdį gali keliauti ir advokatas. Pastarojo ieškoti nereikės – bendraujame su puikiais teisės specialistais, kuriais pasitikime ir drąsiai rekomenduojame!

Vis dėlto prieš Jums nusprendžiant nedalyvauti teismo posėdyje, rekomenduojame savo sprendimą apgalvoti iš naujo – teismas nėra gąsdinanti vieta, o kai bankrutuoti norintis žmogus pats vienas atvyksta pasikalbėti su teisėju, posėdis vyksta paprastai aiškiai, žmogui yra papasakojama, ką daryti, kad tiks jis jaustųsi kuo normaliau. Bankroto bylos iškėlimas tikrai vyksta sklandžiau, kai dalyvaujate pats, o ne siunčiate atstovus!

Paprastai neturėtų užtrukti ilgiau nei 2-3 mėn. Daugiausia šis terminas priklauso nuo teismo darbo krūvio.

Žinoma!

Nuotoliniu būdu galite bendrauti tiek su bankroto administratoriumi, tiek teismui pateikti patį pareiškimą. Ypač tokiu sudėtinga laikotarpiu, kai šalyje yra paskelbtas karantinas, šis būdas yra itin aktualus.

Teismas atsisako iškelti bankroto bylą tik retais atvejais:

 1. Jeigu skolos neviršija 16 050 Eur.
 2. Jeigu teismas nustato, kad per paskutinius trejus metus buvote nesąžiningas.
 3. Jeigu buvote teismas už finansinius nusikaltimus, Jūsų teistumas dar neišnykęs ir dėl nusikaltimų padarymo norite išsikelti bankroto bylą.
 4. Jeigu teismas nustato, kad bankroto byla keliama dėl Jūsų žalingų įpročių. Teismas, nesant priešingos informacijos, kiekvieną žmogų laiko tokių įpročių neturinčiu.
 5. Jeigu nėra baigta ir šiuo metu vyksta Jūsų individualios įmonės bankroto procedūra.
 6. Jeigu per paskutinius dešimt metų Jums jau buvo iškelta fizinio asmens bankroto byla.

Teismui priėmus Jūsų pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo, visi antstoliai iš karto atšauks priverstinius lėšų nuskaitymus nuo Jūsų banko sąskaitų (sustabdys vykdomąsias bylas). Taigi praėjus vos vienam mėnesiui nuo sprendimo bankrutuoti, galėsite į sąskaitą gauti visas savo pajamas.

Jūsų banko sąskaitų ir turto areštai bus panaikinti teismui nutartimi iškėlus bankroto bylą ir šiai nutarčiai įsiteisėjus (per 7 dienas po nutarties priėmimo). Taigi visiškai laisvas sąskaitas galite turėti per du mėnesius nuo sprendimo bankrutuoti.

Be abejonės! Tai yra patogiau ne tik teismui, bet ir taupiau Jums patiems.

Gyvenime būna įvairių situacijų, tad labai didelė tikimybė, kad net ir tokiu atveju teismas bankroto bylą iškels. Vis dėlto vėliau pajamos bus būtinos ir teismas jūsų prašys nurodyti, kokiu būdu planuojate jas uždirbti.

Tai yra suma, kurią teismas, iškeldamas fizinio asmens bankroto bylą, patvirtina naudotis tik Jums – iš šios sumos jokių mokėjimų kreditoriams ar bankroto administratoriui daryti nereikės.

Daugiau apie lėšas, skirtas fizinio asmens būtiniesiems poreikiams tenkinti, galite pasiskaityti čia.

Teikiant pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo turėsite nurodyti, kokios, Jūsų manymu, sumos iš gaunamų mėnesinių pajamų Jums reikia kasdienėms būtinosioms išlaidoms apmokėti. Iškeldamas bankroto bylą teismas nutartyje nustatys sumą, kurią galėsite naudoti savo reikmėms. Vėliau ši suma turės būti nustatyta mokumo atkūrimo plane.

Mes visuomet rekomenduojame turėti bent vieno mėnesio išlaidas patvirtinančius dokumentus tam, kad, esant abejonėms, būtų galima šias išlaidas pagrįsti teismui arba kreditoriams.

Žinoma! Svarbu, jog nebūtumėte išregistravęs nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje.

Be abejonės. Svarbūs tik keli niuansai:

 • Ar priteista žalos suma nulėmė, kad su kreditoriais nebegalite atsiskaityti (t. y. ar tai yra pati didžiausia Jūsų skola);
 • Ar Jūsų atlikti veiksmai, dėl kurių buvo priteista žala, buvo atlikti seniau nei prieš tris metus.

Mes visuomet rekomenduojame šeimai bankrutuoti kartu, išskyrus, jei:

 • ketinate nutraukti santuoką – tokiu atveju pirmiausia reikėtų išspręsti skyrybų klausimą;
 • turite sudarę iki(po)vedybinę sutartį.

Būtinai. Atsakymas labai paprastas – anksčiau ar vėliau kreditoriai (antstoliai) pradės vykdyti išieškojimą ir iš Jūsų antrosios pusės, kadangi Jūsų turtas ir įsipareigojimai, įgyti santuokos metu, nėra padalinti. Abu kartu dirbote, abu kartu leidote gautas lėšas šeimai ir buičiai, todėl pagal įstatymą kreditoriams esate atsakingi kartu. Vienintelė išimtis – jei turite iki/povedybinę sutartį, kurioje aptarti Jūsų įsipareigojimai.

Neabejotinai taip!

Juk paskelbti apribojimai dar labiau apsunkina Jūsų galimybes atsiskaityti su kreditoriais! Be to, viską: tiek pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo, tiek dalyvavimą teismo posėdyje ir visą vėlesnį plano vykdymą galima organizuoti nuotoliniu būdu, kad būtų apsaugota Jūsų ir visų kitų proceso dalyvių sveikata.

Be abejonės, visos galimybės tam yra. Tik turite Latvijoje būti įregistravęs nuolatinę gyvenamąją vietą, dirbti ir būti su šia šalimi susijęs kitais ryšiais. Ar taip yra? Tikrai ne visuomet.

Neieškokite „lengvesnių“ kelių ir „žalesnės“ žolės. Lietuvoje fizinių asmens bankroto procesas veikia puikiai – bankrutuokite sąžiningai ir miegokite ramiai!