Fizinio asmens bankrotas Anglijoje

Fizinio asmens bankrotas Anglijoje įtvirtintas labai senai, dėl to Anglijoje susiformavusi gili asmeninio bankroto tradicija. Jeigu asmeninė situacija nėra sudėtinga, bankroto bylą Anglijoje galima išsikelti vos per keletą dienų.

Bankrutuoti Anglijoje galima, jeigu:

  1. Asmens ekonominių interesų centras (pagrindinė gyvenamoji, verslo, darbo vieta) paskutinius 6 mėnesius yra Anglijoje;
  2. Asmuo nebesugeba apmokėti skolų. Svarbu, kad minimali skolų suma Anglijoje nėra nustatyta.

Bankroto procesas Anglijoje ir jo trukmė

Bankroto bylą Anglijoje iškelti galima internetu užpildžius atitinkamą paraišką ir sumokėjus žyminį mokestį, kuris siekia mažiausiai 680 svarų (apie 775 Eur). Apie ketinimą kelti bankroto bylą Anglijoje kreditoriai nėra informuojami ir bankroto bylos iškėlimo stadijoje nedalyvauja.

Bankroto procesas Jungtinėje Karalystėje įprastai trunka 12 mėnesių, nebent yra pratęsiamas bankroto administratoriaus iniciatyva. Anglijoje asmeninio bankroto proceso metu iš esmės visą fizinio asmens finansų planavimą perima bankroto administratorius. Bankroto administratorius numato mėnesinių mokėjimų kreditoriams dydį, asmeniui paliekamų pajamų dydį ir pan.

Sėkmingai pabaigus bankroto procesą Anglijoje, nusirašo visos, taigi ir Lietuvoje kilusios, skolos. Anglijoje, kaip ir Latvijoje ar Lietuvoje, nepavyks nurašyti alimentų, administracinių baudų, priteistos žalos ir kt.

Bankrotas Anglijoje ir Brexit

Nuo 2020 m., Anglijai išstojus iš Europos Sąjungos, teismo sprendimą dėl bankroto bylos iškėlimo reikės pripažinti Lietuvoje. Anksčiau toks sprendimas pasekmes Lietuvoje sukeldavo be jokių papildomų procedūrų. Sprendimai Lietuvoje pripažįstami su atitinkamu prašymu kreipiantis į teismą Lietuvoje. Nepripažinus Anglijos teismo priimto sprendimo dėl bankroto bylos iškėlimo, jis Lietuvoje neturės teisinių pasekmių, tai reiškia, asmuo nebus laikomas bankrutavusiu.

Lygiai tokia pati procedūra lauktų ir pabaigus bankroto procesą. Tam, kad dėl Anglijoje pabaigto bankroto proceso nusirašytų skolos Lietuvoje, vėlgi reikės kreiptis į teismą dėl Anglijos teismo sprendimo pripažinimo Lietuvoje.

Norite pasitarti dėl bankroto Anglijoje? Parašykite mums!