- Bankroto iškėlimas
- Bankroto eiga
- Viskas apie pinigus
Kaip bankrutuoti fiziniam asmeniui?
Svarbiausia, kad Jums kilo ši mintis! Fizinio asmens bankroto procedūra visiškai nesudėtinga, jei tam pasiryžtate. Svarbiausia, jog Jūsų skolos viršytų 25 MMA (nuo 2021 m. – 16 050 Eur). Visas kitaip klausimais pasirūpinsime mes!
Jei norite sužinoti daugiau, skaitykite čia.
Kaip gauti pareiškimą dėl bankroto fizinio asmens bylos iškėlimo?
Yra net trys galimi būdai:
- Šį dokumentą galite bandyti parengti pats, įdėmiai perskaitęs mūsų puslapį – rasite daug patarimų! Plačiau apie reikalavimus pareiškimui dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo galite pasiskaityti čia.
- Pagalbos galite prašyti advokato ar teisininko. Kainos labai svyruoja ir kasmet auga – turėtų siekti ne mažiau nei 1 700 Eur.
Patikimiausias būdas – kreiptis į fizinio asmens bankroto administratorių, kuris yra šios srities specialistas, kiekvieną dieną susiduria su fizinių asmenų bankroto bylomis ir geriausiai žino, ką būtina nurodyti teismui, jog tolimesnis procesas būtų paprastas, sklandus ir be siurprizų. Drąsiai kreipkitės į mus – kainos tikrai žemiausios!
Ką reikia padaryti prieš kreipiantis į teismą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo?
Jums tereikia:
- Apie priimtą sprendimą bankrutuoti registruotais laiškais pranešti visiems savo kreditoriams. Pranešimo pavyzdį rasite čia. Būtinai išsisaugokite pranešimų išsiuntimo įrodymus (pašto kvitą).
- Susirinkti ir paruošti papildomus dokumentus, kurių reikia teismui. Dokumentų sąrašą galite atsisiųsti čia.
- Susipažinti su savo bankroto administratoriumi ir išgerti su juo puodelį kavos – užsiregistruoti susitikimui su mūsų komanda galite čia.
Kokius dokumentus reikia surinkti ir paruošti prieš kreipiantis į teismą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo?
Sąrašas ilgas, tačiau ilgai neužtruksite (ypač, jei turite noro šiuos duomenis išsitraukti pats virtualiai). Jums reikės:
- Parengti savo kreditorių sąrašą (pavadinimas (vardas ir pavardė)/ adresas/ skolos dydis).
- Surinkti skolas pagrindžiančius dokumentus (sutartys, sąskaitas, pretenzijos, teismo sprendimai, antstolių pažymos ir pan.).
- Parengti Jums skolingų asmenų sąrašą (pavadinimas (vardas ir pavardė)/ adresas/ skolos dydis) – žinoma, jei tokių turite.
- Kreiptis į VĮ Registrų centras pažymos apie turimus ir turėtus vertybinius popierius (akcijas) už trejus paskutinius metus.
- Kreiptis VĮ Registrų centras išrašo apie turimą ir turėtą nekilnojamąjį už trejus paskutinius metus.
- Kreiptis į VĮ Regitra išrašo apie Jūsų valdomas ir valdytas transporto priemones už trejus paskutinius metus.
- Naudojantis el. bankininkyste ištraukti visų turimų banko sąskaitų išrašus už trejus paskutinius metus.
- Kreiptis Antstolių rūmus pažymos apie iš Jūsų atžvilgiu vykdomas vykdomąsias bylas. Šį sąrašą galite rasti ir pats, jungdamas www.antstoliai.lt ir per el. bankininkystę patvirtinęs savo tapatybę.
- Kreiptis į VSDFV dėl pažymos apie: 1) gautas išmokas, 2) draudžiamuosius laikotarpius už paskutinius trejus metus.
- Surasti savo galiojančią darbo sutartį (individualios veiklos dokumentus bei iš darbdavio gauti darbo užmokesčio pažymą už ne mažesnį nei 6 mėn. laikotarpį.
- Kreiptis į Informatikos ir ryšių departamentą pažymos dėl Jūsų galimo teistumo.
- Kreiptis į Priklausomybės ligų centrą pažymos dėl Jūsų galimų priklausomybių.
- Kreiptis pažymos iš Lošimų priežiūros tarnybą dėl Jums taikomų apribojimų azartiniams žaidimams.
Šį sąrašą galite atsisiųsti čia.
Visada savo klientams siūlome per kreditorių informavimui skirtą mėnesį taip pat rinkti savo patiriamų išlaidų dokumentus (kasos čekius, sąskaitas ir pan.). Jie gali praversti vėliau nustatant Jūsų laisvai naudojamų mėnesinių išlaidų (lėšų būtiniesiems poreikiams tenkinti) dydį bankroto procese.
Kaip susirasti fizinio asmens bankroto administratorių?
Tokį neabejotinai radote – kviečiame registruotis puodeliui kavos čia!
Visada geriau rengiant pareiškimą teismui dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo jau turėti savo bankroto administratorius, kadangi priešingu atveju – jį paskirs teismas. Gavę teismo parinktą bankroto administratorių, galite nerasti su juo bendros kalbos ir nesulaukti reikiamos pagalbos.
Jei norite sužinoti daugiau apie bankroto administratorių – skaitykite čia.
Kaip vyksta fizinio asmens bankroto bylos iškėlimas?
Jei visi žingsniai iš anksto apgalvoti, surinkti reikiami dokumentai – fizinio asmens bankroto bylos iškėlimas yra sklandi ir nesudėtinga procedūra:
- Paštu/ per teismų internetinę sistemą pateikiate parengtą pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo bei visus šio dokumento priedus. Gera žinia, kad pareiškimas dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo žyminiu mokesčiu neapmokestinamas.
- Teismas perskaitys Jūsų pareiškimą, patikrins, ar jokios informacijos netrūksta. Jei teismui kils papildomų klausimų – priims nutartį, kuria pasiūlys Jums ištaisyti pareiškimo trūkumus. Kai netikslumų ir neaiškumų neliks, teismas priims Jūsų pareiškimą ir paskirs teismo posėdį.
- Žodinio teismo posėdžio metu teismas Jūsų paklausinės apie pareiškime nurodytas aplinkybes. Reikalui esant, visuomet galėsite atsiversti atsineštą pareiškimą ir paskaityti iš jo.
- Teismo posėdžio gale, teismas paskirs data, kada bus skelbiamas sprendimas iškelti Jums bankroto bylą ar atsisakyti tai padaryti.
Ar reikės dalyvauti teismo posėdyje?
Šį sprendimą priimate tik Jūs!
Jeigu į teismą dėl asmeninių priežasčių eiti nenorite, Jus atstovaudamas į teismo posėdį gali keliauti ir advokatas. Pastarojo ieškoti nereikės – bendraujame su puikiais teisės specialistais, kuriais pasitikime ir drąsiai rekomenduojame!
Vis dėlto prieš Jums nusprendžiant nedalyvauti teismo posėdyje, rekomenduojame savo sprendimą apgalvoti iš naujo – teismas nėra gąsdinanti vieta, o kai bankrutuoti norintis žmogus pats vienas atvyksta pasikalbėti su teisėju, posėdis vyksta paprastai aiškiai, žmogui yra papasakojama, ką daryti, kad tiks jis jaustųsi kuo normaliau. Bankroto bylos iškėlimas tikrai vyksta sklandžiau, kai dalyvaujate pats, o ne siunčiate atstovus!
Kiek trunka fizinio asmens bankroto bylos iškėlimas?
Paprastai neturėtų užtrukti ilgiau nei 2-3 mėn. Daugiausia šis terminas priklauso nuo teismo darbo krūvio.
Ar galima bankrutuoti nuotoliniu būdu?
Žinoma!
Nuotoliniu būdu galite bendrauti tiek su bankroto administratoriumi, tiek teismui pateikti patį pareiškimą. Ypač tokiu sudėtinga laikotarpiu, kai šalyje yra paskelbtas karantinas, šis būdas yra itin aktualus.
Kada negalima bankrutuoti?
Teismas atsisako iškelti bankroto bylą tik retais atvejais:
- Jeigu skolos neviršija 16 050 Eur.
- Jeigu teismas nustato, kad per paskutinius trejus metus buvote nesąžiningas.
- Jeigu buvote teismas už finansinius nusikaltimus, Jūsų teistumas dar neišnykęs ir dėl nusikaltimų padarymo norite išsikelti bankroto bylą.
- Jeigu teismas nustato, kad bankroto byla keliama dėl Jūsų žalingų įpročių. Teismas, nesant priešingos informacijos, kiekvieną žmogų laiko tokių įpročių neturinčiu.
- Jeigu nėra baigta ir šiuo metu vyksta Jūsų individualios įmonės bankroto procedūra.
- Jeigu per paskutinius dešimt metų Jums jau buvo iškelta fizinio asmens bankroto byla.
Kada bus panaikinti lėšų nuskaitymai nuo banko sąskaitų ir antstolių areštai?
Teismui priėmus Jūsų pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo, visi antstoliai iš karto atšauks priverstinius lėšų nuskaitymus nuo Jūsų banko sąskaitų (sustabdys vykdomąsias bylas). Taigi praėjus vos vienam mėnesiui nuo sprendimo bankrutuoti, galėsite į sąskaitą gauti visas savo pajamas.
Jūsų banko sąskaitų ir turto areštai bus panaikinti teismui nutartimi iškėlus bankroto bylą ir šiai nutarčiai įsiteisėjus (per 7 dienas po nutarties priėmimo). Taigi visiškai laisvas sąskaitas galite turėti per du mėnesius nuo sprendimo bankrutuoti.
Ar sutuoktiniai gali kartu išsikelti vieną bankroto bylą?
Be abejonės! Tai yra patogiau ne tik teismui, bet ir taupiau Jums patiems.
Ar teismas gali iškelti fizinio asmens bankroto bylą, jei šiuo metu negaunate jokių pajamų?
Gyvenime būna įvairių situacijų, tad labai didelė tikimybė, kad net ir tokiu atveju teismas bankroto bylą iškels. Vis dėlto vėliau pajamos bus būtinos ir teismas jūsų prašys nurodyti, kokiu būdu planuojate jas uždirbti.
Kas yra lėšos, naudojamos fizinio asmens būtiniesiems poreikiams tenkinti?
Tai yra suma, kurią teismas, iškeldamas fizinio asmens bankroto bylą, patvirtina naudotis tik Jums – iš šios sumos jokių mokėjimų kreditoriams ar bankroto administratoriui daryti nereikės.
Daugiau apie lėšas, skirtas fizinio asmens būtiniesiems poreikiams tenkinti, galite pasiskaityti čia.
Kokia suma pajamų galėsite naudotis bankroto proceso metu?
Teikiant pareiškimą teismui dėl bankroto bylos iškėlimo turėsite nurodyti, kokios, Jūsų manymu, sumos iš gaunamų mėnesinių pajamų Jums reikia kasdienėms būtinosioms išlaidoms apmokėti. Iškeldamas bankroto bylą teismas nutartyje nustatys sumą, kurią galėsite naudoti savo reikmėms. Vėliau ši suma turės būti nustatyta mokumo atkūrimo plane.
Mes visuomet rekomenduojame turėti bent vieno mėnesio išlaidas patvirtinančius dokumentus tam, kad, esant abejonėms, būtų galima šias išlaidas pagrįsti teismui arba kreditoriams.
Ar galima išsikėlus fizinio asmens bankroto bylą Lietuvoje dirbti užsienyje?
Žinoma! Svarbu, jog nebūtumėte išregistravęs nuolatinės gyvenamosios vietos Lietuvos Respublikoje.
Ar galite bankrutuoti, jei buvote uždarosios akcinės bendrovės vadovas ir Jums buvo priteista žala, padaryta įmonei, ir bankroto administravimo išlaidos?
Be abejonės. Svarbūs tik keli niuansai:
- Ar priteista žalos suma nulėmė, kad su kreditoriais nebegalite atsiskaityti (t. y. ar tai yra pati didžiausia Jūsų skola);
- Ar Jūsų atlikti veiksmai, dėl kurių buvo priteista žala, buvo atlikti seniau nei prieš tris metus.
Jei turite sutuoktinę (-į), o skolos atsirado Jums verčiantis asmenine veikla, ar turite bankrutuoti kartu?
Mes visuomet rekomenduojame šeimai bankrutuoti kartu, išskyrus, jei:
- ketinate nutraukti santuoką – tokiu atveju pirmiausia reikėtų išspręsti skyrybų klausimą;
- turite sudarę iki(po)vedybinę sutartį.
Ar būtinai turite bankrutuoti kartu su sutuoktiniu, net jei skolos susidarė tik dėl Jūsų asmeninių skolų?
Būtinai. Atsakymas labai paprastas – anksčiau ar vėliau kreditoriai (antstoliai) pradės vykdyti išieškojimą ir iš Jūsų antrosios pusės, kadangi Jūsų turtas ir įsipareigojimai, įgyti santuokos metu, nėra padalinti. Abu kartu dirbote, abu kartu leidote gautas lėšas šeimai ir buičiai, todėl pagal įstatymą kreditoriams esate atsakingi kartu. Vienintelė išimtis – jei turite iki/povedybinę sutartį, kurioje aptarti Jūsų įsipareigojimai.
Ar galima išsikelti fizinio asmens bankroto bylą, kai šalyje paskelbtas karantinas dėl Covid-19 pandemijos?
Neabejotinai taip!
Juk paskelbti apribojimai dar labiau apsunkina Jūsų galimybes atsiskaityti su kreditoriais! Be to, viską: tiek pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo, tiek dalyvavimą teismo posėdyje ir visą vėlesnį plano vykdymą galima organizuoti nuotoliniu būdu, kad būtų apsaugota Jūsų ir visų kitų proceso dalyvių sveikata.
Ar galima fizinio asmens bankroto bylą išsikelti Latvijoje?
Be abejonės, visos galimybės tam yra. Tik turite Latvijoje būti įregistravęs nuolatinę gyvenamąją vietą, dirbti ir būti su šia šalimi susijęs kitais ryšiais. Ar taip yra? Tikrai ne visuomet.
Neieškokite „lengvesnių“ kelių ir „žalesnės“ žolės. Lietuvoje fizinių asmens bankroto procesas veikia puikiai – bankrutuokite sąžiningai ir miegokite ramiai!
Ką reikės daryti išsikėlus fizinio asmens bankroto bylą?
Pasirinkus tinkamą fizinio asmens bankroto administratorių, Jums daryti nieko nereikės – viską už Jus atliks bankroto administratorius, apie kiekvieną būtiną žingsnį iš anksto primindamas, patardamas ir dirbdamas kartu su Jumis.
Po fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo „įsijungs“ nesudėtinga taisyklė: turėsite neviršyti teismo paskirtos mėnesinės būtinųjų išlaidų sumos, o likusią dalį gautų lėšų bent kartą per mėnesį pervesti bankroto administratoriui, kuris vėliau šias lėšas paskirstys visiems kreditoriams.
Ar darbdavys sužinos apie iškeltą bankroto bylą?
Jeigu nepasakysite – nesužinos. Vienintelis dalykas, kurio turėsite paprašyti iš darbdavio – tai pažymos apie Jūsų gautą darbo užmokestį. Bet ši pažyma reikalinga daugeliu gyvenimiškų atvejų, taip pat – ir paskolai gauti.
Kokia suma pajamų galėsite naudotis bankroto proceso metu?
Teikiant pareiškimą dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo teismui, turėsite nurodyti, kokios, Jūsų manymu, sumos iš gaunamų mėnesinių pajamų Jums reikia kasdienėms būtinosioms išlaidoms apmokėti. Vėliau ši suma numatoma ir kreditorių tvirtiname mokumo atkūrimo plano projekte, tad labai svarbu, kad jau pareiškime visi Jūsų būtinieji poreikiai būtų gerai apgalvoti.
Daugiau apie būtinųjų poreikių sumos nustatymą galite pasiskaityti čia.
Ar kreditoriams reikės atiduoti alimentus, gaunamus vaiko išlaikymui?
Ne. Gaunami alimentai yra skirti išimtinai Jūsų vaiko poreikiams tenkinti ir nėra priskiriami prie Jūsų gaunamų pajamų, todėl jie negali atitekti kreditoriams.
Ar bankrotas reiškia, kad nesate atsakingas kreditoriams?
Jokiu būdu. Jūs negalėsite iš karto nubraukti visų savo skolų – per trejus metus padengsite tik dalį jų. Fizinio asmens bankrotas – tai neišvengiamas lėšų praradimas kreditoriams, kurie, Jums nebankrutuojant, skolos reikalautų visą gyvenimą iki pilno jos grąžinimo. Akivaizdu, nėra ir nebus patenkinti Jūsų fizinio asmens bankroto procesu. Būtent todėl svarbu susirasti tinkamą bankroto administratorių, kuris atliks tarpininko vaidmenį, visuomet bandydamas suderinti abiejų pusių norus – tiek bankrutuojančio asmens, tiek kreditorių.
Kokia pagrindinė fizinio asmens užduotis jo bankroto proceso metu?
Svarbiausia, jog neišleistumėte daugiau lėšų, nei Jums paskyrė teismas ir vėliau buvo nustatyta mokumo atkūrimo plane. Labai svarbu, kad bankroto proceso metu pajamos nemažėtų, o jūs stengtumėtės rasti būdų, kaip padidinti savo gaunamas lėšas, – tuomet kreditoriai matys Jūsų pastangas. Sumažėjus gaunamoms lėšoms, kreditoriai ir teismas turės iš naujo tvirtinti dėl to patikslintą Jūsų mokumo atkūrimo planą.
Ar bankroto administratorius gali naudotis Jūsų banko sąskaitomis?
Tikrai ne. Savo banko sąskaitomis naudojatės tik Jūs pats, todėl tik nuo Jūsų priklauso, ar bankroto procese elgsitės sąžiningai ir atsakingai vykdysite Jums nustatytus įpareigojimus. Bankroto administratorius turi tik pareigą prižiūrėti, ar banko sąskaitoje esančiomis lėšomis naudojotės atsakingai, t. y. paprašyti Jūsų pateikti banko sąskaitos išrašus.
Kada ir kaip parduodamas bankrutuojančiam asmeniui priklausantis turtas?
Jei antstolis turto dar nepardavė, turtas (pvz., butas ar automobilis) parduodamas mokumo atkūrimo plane nustatyta tvarka, paprastai per pirmąjį pusmetį po mokumo atkūrimo plano patvirtinimo.
Ar reikės parduoti automobilį?
Pagal bendrą taisyklę – visas turtas bankroto byloje yra parduodamas. Tačiau jei automobilis yra būtinai reikalingas Jūsų darbui, pats automobilis nėra itin vertingas, galima tartis su kreditoriais dėl automobilio išsaugojimo.
Ar nekilnojamąjį turtą galima išsaugoti?
Tikrai taip. Viskas priklauso nuo turimo turto, jo vertės ir susitarimo su kreditoriais. Turtą gali pavykti išsaugoti dėl to, kad jis yra būtinas pajamoms gauti, taip pat dėl to, kad jo pardavimas lemtų neprotingai didelių išlaidų atsiradimą ir kt.
Bankroto procese taip pat įmanoma susitarti su banku, kad bankui įkeistas turtas nebūtų pardavinėjamas toliau mokant nustatytas kredito įmokas.
Ar galima bankroto metu verstis individualia veikla?
Be abejonės. Jūsų iniciatyva veikti, dirbti, ieškoti naujų galimybių didinti savo pajamas yra sveikintina. Svarbiausia – tinkamai vykdoma individualios veiklos apskaita.
Kas yra mokumo atkūrimo planas ir kas jį rengia?
Mokumo atkūrimo planas yra esminis Jūsų fizinio asmens bankroto proceso dokumentas. Mūsų vertinimu, – netgi svarbesnis už pareiškimą dėl bankroto bylos iškėlimo. Mokumo atkūrimo planą, nuo kurio patvirtinimo pradeda tiksėti trejus metus truksiantis fizinio asmens bankroto procesas, tvirtina kreditoriai, tad itin svarbu, jog mokumo atkūrimo planas būtų parengtas kokybiškai, apie viska pagalvojant, apsaugant tiek Jūsų interesus, tiek suteikiant pozityvių lūkesčių kreditoriams.
Rekomenduojame šį dokumentą rengti su profesionalų pagalba!
Daugiau apie mokumo atkūrimo planą galite pasiskaityti čia.
Kiek kainuoja mokumo atkūrimo plano parengimas?
Jei mokumo atkūrimo plano projektą rengtumėte pats, vadovaudamasis mūsų puslapio rekomendacijomis ir Fizinių asmenų bankroto įstatymu, nekainuotų nieko.
Kreipiantis į profesionalius teisininkus ši paslauga gali kainuoti ir 400 – 500 Eur. Pas mus šios kainos gerokai mažesnės, tad nedelsdami kreipkitės!
Kiek trunka fizinio asmens bankroto procesas?
Apytiksliai visas fizinio asmens bankroto procesas trunka 3,5 m.
Kada baigiasi fizinio asmens bankroto procesas?
Kai bankroto administratorius atlieka paskutinį mokumo atkūrimo plane numatytą mokėjimą kreditoriams. Po šio mokėjimo, parengęs mokumo atkūrimo plano įgyvendinimo aktą, bankroto administratorius kreipiasi į teismą, prašydamas pabaigti fizinio asmens bankroto bylą. Kai tik įsiteisėja teismo nutartis dėl bankroto bylos pabaigos, šis trejų metu procesas lieka užmarštyje!
Ar pabaigus bankroto bylą visos skolos nusirašo?
Nusirašo beveik visos skolos, išskyrus:
- Alimentai, skirti vaikams išlaikyti (taip pat skola „Sodrai“, jeigu buvo mokami alimentai už Jus).
- Baudos valstybei už nusikaltimus (paskirtos pagal Lietuvos Respublikos baudžiamąjį kodeksą) ar administracinius nusižengimus (paskirtos pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksą).
Kokia yra fizinio asmens bankroto kaina?
Pareiškimo dėl fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo kaina, jei dėl šio dokumento yra kreipiamasi į advokatą, gali kainuoti daugiau nei 1700 Eur.
Mes esame pasiruošę Jums padėti už kone dvigubai mažesnę sumą! Skambinkite ir dėl visko susitarsime!
Daugiau apie fizinio asmens bankroto kainą galite paskaityti čia.
Kiek turėsite mokėti bankroto administratoriui fizinio asmens bankroto proceso metu?
Bankroto administravimo išlaidos skiriamos į dvi dalis:
- Bankroto administravimo išlaidos iki mokumo atkūrimo plano patvirtinimo (apie keturi mėnesiai nuo bankroto bylos iškėlimo dienos).
Fizinių asmenų bankroto įstatyme nustatyta, kad šios išlaidos neturėtų viršyti 4xMMA. Mes prašome paskirsti kelias kartus mažesnes bankroto administravimo išlaidas, apie jas plačiau galite pasiskaityti čia (procesas/ kaina).
- Bankroto administravimo išlaidos po mokumo atkūrimo plano patvirtinimo.
Labai dažna situacija, kai bankroto administratoriai prašo bankroto administravimo išlaidas, susidarančias po mokumo atkūrimo plano patvirtinimo, dengti iš bankrutuojančio asmens kišenės, iš anksto ir apie tai neinformuojant kreditorių.
Mes dirbame tik skaidriai, dėl šios priežasties dėl mūsų paslaugų tęstinumo ir kokybės galėsite būti tikri viso bankroto proceso metu!
Mūsų prašomas įkainis – 50-55 Eur/ mėn. po mokumo atkūrimo plano patvirtinimo.
Kiek turėsite mokėti bankroto proceso metu kreditoriams?
Priešingai nei kaimyninėje Latvijoje, Lietuvoje Jūsų skola nėra niekaip susijusi su Jūsų trejų metų mokėjimais kreditoriams. Svarbiausia rodiklis, kuris nulemia, kiek įmokų kreditoriams bus išmokėta per trejus metus, – Jūsų mėnesinė būtinųjų poreikių suma. Šias lėšas atskaičius iš Jūsų gaunamų pajamų, skirtumas kiekvieną mėnesį turi būti pervedamas į bankroto administratoriaus Jums atidarytą depozitinę sąskaitą. Būtent todėl taip svarbu dar fizinio asmens bankroto bylos iškėlimo momento labai gerai apgalvoti sumą, reikalingą Jūsų būtiniesiems poreikiams tenkinti.
Daugiau apie išlaidas būtiniesiems poreikiams galite pasiskaityti čia.
Kiek kainuoja 3 metų fizinio asmens bankroto procesas?
Po mokumo atkūrimo plano patvirtinimo fizinio asmens bankroto administravimas Jums nieko nekainuoja. Kodėl? Todėl, kad plane nustačius Jūsų mėnesinių išlaidų sumą, likusi mėnesinių pajamų dalis yra skiriama kreditoriams. Būtent iš šios – kreditoriams skirtos lėšų dalies – yra dengiamas atlyginimas fizinio asmens bankroto administratoriui bei visos kitos būtinos lėšos bankroto procedūroms atlikti (pvz., turtui parduoti).
Visiškai neklystate, jei manote, kad už bankroto administravimą Jūsų byloje apmoka kreditoriai!

Aušrinė Tilindė
"Stiprus žmogus" autorė
Jei ko nors imuosi – darau tai visa širdimi ir visomis jėgomis.
Aušrinė Tilindė
Asmeninio bankroto gidas nemokamai
Nenorite praleisti naujienų?
Prenumeruokite naujienlaiškį ir mūsų žinutes apie fizinių asmenų bankrotą gausite pirmieji.
Kur norėtumėte gauti mūsų patarimus?
- Jūsų el. paštas pas mus yra saugus. Nepageidaujamo brukalo nesiųsime.